“Geç Olmadan-İklim Elçileri” projesinde hedef bin 900 iklim elçisi

featured

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, AB Bilgi Merkezleri Ağı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğinde, Türkiye’nin 19 ilinde 15 Nisan-15 Aralık tarihleri arasında gençlere yönelik yapılmakta olan, “Geç Olmadan-İklim Elçileri” projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Program kapsamında, Antalya ve çevre illerde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin “İklim Krizi ve Sürdürülebilirlik” hakkında ve “Sürdürülebilirlik Yetkinlikleri” konusunda özel tasarlanmış farklı eğitimler aldıklarını ifade eden Başkan Davut Çetin, eğitimlerin ardından performans sanatçıları tarafından verilen “Yaratıcı Düşünce” atölyelerinin gerçekleştirildiğini söyledi. Program sonucunda 11 projenin sunumunun yapıldığını belirten Çetin, “Saturate & Compost & Repeat” adlı projenin en başarılı proje olarak seçildiğini kaydetti.

Davut Çetin uygulamaları gerçekleştirilen öğrencilerle ilgili, “Antalya Bilim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi İpek Sırma ve Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Doktora öğrencisi Makber Tekin tarafından geliştirilen proje kapsamında, HORECA firmalarını ve Kompost tesisini bir araya getirmek ve atıkların kompostlanmasını sağlamak için bir uygulama tasarlandı. Ayıca İklim Elçileri Programı’nın devamı niteliğinde olacak ve 26 Kasım’da uzmanların ve akademisyenlerin katkılarıyla bir İklim Forumu gerçekleştirilecek” dedi.

Proje kapsamında illerde iki ay süren programlar gerçekleştirildiğini belirten Davut Çetin, yapılacak başvurular arasından seçilen 100 gencin projeye dahil olacağını kaydetti. Çetin, proje sonunda Türkiye çapında bin 900 iklim elçisine ulaşılmasının hedeflendiğini söyledi.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!