E-Ticaret Nasıl Yapılır?

featured

 

Geçmiş yıllara kıyasla günümüzde daha popüler olan e-ticaret kendi içerisinde teknik detaylara sahip bir süreçtir. Bu sürece aktif olarak dahil olmak istiyorsanız profesyonel yardım almanız işe yarayacaktır. E-ticaret nasıl yapılır diye araştırdığınızda standart başlangıcın satacağınız ürün ya da hizmete karar vermek olduğunu göreceksiniz. Ardından tedarikçi ile anlaşmak, ödeme hizmeti sağlayıcısı ile iletişime geçmek, mağazayı isimlendirip alan adı almak, siteyi satışa uygun şekilde tasarlamak, marka stratejisini oluşturarak iş yapısına karar vermek tamamlamanız gereken diğer aşamaları oluşturmaktadır.

E-ticaret sitesi kurmak istediğinizde bu aşamaları daha basit şekilde atlatmak istiyorsanız uzman kişilerce hazırlanmış olan hazır paketlerden destek alabilirsiniz. Kurulumda her bir özelliği tek tek yaptığınızda maliyetiniz her zaman yüksek olacaktır. Özel hazırlanan e-ticaret paketleri ise kurulumda ihtiyacınız olan tüm detayları içerir ve daha ekonomik fiyatlardan satışa sunulur. Her bir paket farklı özelliklere sahiptir. Temel özelliğe sahip olanlar ile e-ticaret sitesi fiyatları daha ekonomik olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Neler Gereklidir?

E-ticaret sitesi fiyatları ve içerik kısmı ihtiyacınız olan siteye göre farklılık gösterecektir. Site kurulumu için gerekli olan belgeler arasında tüzel ya da gerçek kişiler için MERSİS numarası, sanatkarlar ve esnaf için TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası, kurucu kişi veya kişilerin fotoğrafları, faaliyet sektörü, ürün ya da hizmet türü, işletme unvanı, elektronik ticaret bilgi sistemi kaydı yer alır.

Altyapı sağlayıcı ve kargo firması ile anlaşma bildirimi, veri tabanının olduğu konum, yurt dışı finans işlemleri için banka bilgileri, KEP adresi ve ticaret türü, ödeme aracılık kuruluşu için anlaşma bildirimi gibi bilgilere de ihtiyaç vardır. Bu bilgilere göre özel e-ticaret sitesi kurmak istediğinizde fiyatlar biraz maliyetli olacaktır.

E-Ticarete Başlarken Nelere Dikkat Edilir?

Web sitesi kurulumu için elektronik ticaret bilgi sistemi kaydına sahip olmalısınız. Ve bunun için gerekli evrakları tamamlamalısınız. Resmi kuruluş işlemlerinin tamamladıktan sonra vergi levhası alabilirsiniz. Bu işlemlerde ticaret odası, vergi dairesi, sosyal güvenlik kurumu ile ilgili kayıtlar otomatik olarak gerçekleşecektir. Online satışa başlamak istediğinizde e-ticaret yazılım hizmeti ve kurulum desteği veren Kobisi ile iletişime geçmeniz daha avantajlı olacaktır. Bu sayede kısa vadede e-ticaret sitesi fiyatları ve kurulumuna dair tüm beklentilerinizi çözüme ulaştırabilirsiniz. Aylık taahhüt olmadan kullanabileceğiniz e-ticaret paketleri site kurarken size yardım edecektir. Eğer ödemelerinizi yıllık olarak yaparsanız %15 indirim elde edebilirsiniz. E-ticarette fırsatları yakalamak için Kobisi ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!