Plastik Çamaşır Arabası Çeşitleri ve Özellikleri

featured

 

Günlük yaşamımızda kirli ya da yıkanmış çamaşırlarımızı taşımak veya biriktirmek için çeşitli araçlar kullanırız. Çamaşır kutuları evimizde işlerimizi kolaylaştırır ve etrafın derli toplu olmasını sağlar. Ancak oteller, hastaneler, yurtlar ve benzeri işletmelerde, evlerde kullandığımız düşük kapasiteli araçlar yeterli olmuyor. İşte bu tür durumlarda plastik çamaşır arabası çeşitleri devreye giriyor. Büyük küçük farklı çeşitleri ve özellikleri ile bu araçlar işletmelere hız ve zaman kazandırıyor. Bu yazımızda plastik çamaşır arabaları hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

 

Plastik Çamaşır Arabaları Ne İşe Yarar?

 

Yatılı hizmet veren işletmelerde çamaşır toplama ve temizlik işleri zahmetlidir. Bu işletmelerdeki çamaşırhanelerde yoğun bir iş temposu vardır. Hızlı bir çamaşır yıkama sürecinin gerçekleşmesi için çamaşırların pratik bir şekilde taşınması gerekir. Bu noktada plastik çamaşır arabaları önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Yüksek kapasiteleri ve kolay kullanım özellikleri sayesinde bu araçlar büyük işletmeler için en önemli taşıma arabalarından biri konumunda.

 

Büyük otel veya konaklama tesislerinde çamaşır arabası çeşitleri kirli çamaşırları toplamanın yanı sıra temiz çamaşırları yerleştirmek için de önemli araçlardır. Bu işletmelerde odaların temizliğini hızlıca sağlamak hem sağlık açısından hem de konaklama deneyiminin kalitesi açısından önemlidir. Yatak nevresimleri başta olmak üzere odadaki kirli çamaşırları vakit geçirmeden toplamak gerekir. Temiz çamaşırların yerleştirilmesini de hızlıca sağlamak gerekir. Kaliteli plastik çamaşır arabaları sayesinde bu süreçler daha hızlı şekilde ilerlemekte.

 

Küçük işletmeler için çoğu zaman bir plastik çamaşır arabası yeterli oluyor. Fakat büyük işletmeler daha fazla sayıda çamaşır arabasına ihtiyaç duymakta. Hal böyle olunca, işletme giderlerinde harcama kalemleri artıyor. Bu konuda yapılan hatalı seçimler bir taraftan işlerin aksamasına neden oluyor. Bir taraftan da işletmelerin mali kayıplarını artırıyor.

 

Plastik Çamaşır Arabası Çeşitleri

 

Birçok kişinin zihninde plastik çamaşır arabaları birbirinin aynıdır. Oysa bu ürünlerin de farklı çeşitleri mevcut. Nitekim kapasiteleri, bölme sayıları, boyutları birbirlerinden farklıdır. Ürün özellikleri kapaklı olup olmadıklarına göre değişir. Ayrıca tekerlek sistemleri ve özellikleri de farklılık gösterir. Bu bağlamda işletmelerin en fazla kullandığı çamaşır arabalarından biri kapaklı plastik çamaşır toplama arabasıdır.

 

Çamaşır arabaları bazen yüksek litre kapasiteleri yüzünden koku yapabiliyor. Bunun önüne geçmek için kapaklı çamaşır toplama arabası iyi bir seçimdir. Bu sayede koku sorununun önüne geçebilirsiniz. Peki işletmelerin en çok rağbet ettiği plastik çamaşır arabası çeşitleri hangileri dersiniz? Bu ürünleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Kirli Çamaşır Toplama Arabası 350 Litre
  • Kapaksız Çamaşır Toplama Arabası 500 Litre
  • Kapaklı Çamaşır Toplama Arabası 500 Litre
  • İkili Hastane Çamaşır Arabası 500 Litre
  • Kirli Temiz Çamaşır Toplama Arabası 560 Litre
  • Kapaklı Kirli Çamaşır Toplama Arabası 280 Litre
  • Bölmeli Hastane Plastik Çamaşır Arabası
  • İkili Çamaşır Toplama Arabası
  • Otel Kirli Toplama Arabası 280 Litre

 

Bu ürünlerin her biri farklı alanlar için daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilir. Örneğin kapaklı çamaşır toplama arabalarının hastane ve büyük oteller için daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Aynı şekilde ikili veya bölmeli plastik çamaşır arabası çeşitleri de işleri hızlandırdığı için büyük kurumlarda daha faydalı olabilir. Fakat bununla birlikte bazı durumlarda kapaksız arabalar da iyi bir seçimdir. Küçük işletmelerde daha hızlı bir kullanım deneyimi sağladığı için bu ürünler de değerlendirilebilir.

 

Çamaşır Toplama Arabası Özellikleri Nelerdir?

 

Genel olarak baktığımızda çamaşır toplama arabalarının en önemli özelliği, çamaşır toplama ve yerleştirme işlerini kolaylaştırmasıdır. Bu bağlamda plastik çamaşır arabası çeşitleri taşıma kolaylığı açısından daha faydalı olabilir. Plastiğin kolay yıkanan bir materyal olması da temizlik süreçlerini kolaylaştırmakta. Ayrıca renksiz plastik, ısı farkına karşı dayanıklı olduğundan temiz kıyafetlere boya akıtma riski taşımıyor. Bunun yanı sıra eriyerek mikroplastik parçacıklarla giysilere de yapışmıyor.

 

Çamaşır toplama arabası çeşitlerinden bazılarında dış iskelet metaldir. Kovaları plastikten, dış iskeletleri metalden olunca ürünlerin direnci artıyor. Bu sayede kovayı sabit tutan aksam, dış etkilere karşı daha güçlü hale geliyor. Eğer dayanıklı bir çamaşır toplama arabası satın almak isterseniz bu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

 

GKN Store ile Uygun Fiyatlı Plastik Çamaşır Arabaları

 

Kurumsal pazarda plastik çamaşır arabalarına talep yüksektir. Küçük ya da büyük pek çok işletme bu ürünleri kullanmak ister. Tatil ve konaklama tesisleri ile sağlık kurumlarında bu talepler daha da yüksektir. Uygun fiyatlı plastik çamaşır arabalarına ulaşmak için GKN Store fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

Ankara merkezli GKN Store, uzun yıllardır kurumsal pazarın plastik çamaşır arabası ve benzeri ihtiyaçları için en önemli tedarikçilerinden biri konumunda. Geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikasıyla gknstore.com sitesinde temizlik araç ve gereçleriyle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. GKN Store’un toptan alımlarda indirim fırsatları ile siz de en ucuz fiyatlara size en uygun çamaşır arabalarını satın alabilirsiniz.

 

 

 

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!