Türkiye’de İş ve İstif Makinaları Sektörüne Büyük Destek: KOMATEK 2024 Fuarı Açıldı

featured

Türkiye İş Makinaları Sektörüne Destek: KOMATEK 2024 Fuarı

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından desteklenen KOMATEK 2024 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı. Fuarda, yaklaşık 50 bin ziyaretçi ve 5 bin uluslararası misafirin beklenmesiyle birlikte 300 firma stant açtı ve 2 bin civarında makine sergilendi.

Elektrikli ve Lastik Tekerlekli Ekskavatörler Sergilendi

Fuarda, elektrikli ve lastik tekerlekli ekskavatörün de sergilenmesi dikkat çekti. İMDER Başkanı Nadir Akgün ve İSDER Başkanı ve İMDER Başkan Vekili Serkan Karataş, fuarın ana destekçileri olduklarını belirtirken, İSDER ve İMDER Genel Sekreteri Oğuz Yusuf Yiğit ise Türkiye’de elektrikli istif makinelerinin yaygınlaştığını ve dünya standartlarında ekskavatör üretebilen ender ülkelerden biri olduklarını ifade etti.

KOMATEK 2024 Fuarı’nda Büyük İlgi

KOMATEK 2024 Fuarı’nda büyük iş makinalarının yanı sıra operatörlerin yer ve zamandan bağımsız olarak herhangi bir HİDROMEK iş makinesinin uzaktan kontrolünü sağlayan HİDROMEK Opera da yer aldı. İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akgün, fuarın heyecan verici bir rol üstlendiğini belirterek, çevre dostu çözümleriyle dikkat çeken ürünlerin sergilendiğini vurguladı.

Dijitalleşme ve Yeşil Ekonomi Odak Noktası

İSDER Yönetim Kurulu Başkanı ve İMDER Başkan Vekili Serkan Karataş, dijitalleşmenin ön plana çıktığı fuarda sektördeki aksiyonları yakından takip ettiklerini belirtirken, İSDER ve İMDER Genel Sekreteri Oğuz Yusuf Yiğit ise Türkiye’nin elektrikli istif makinelerine geçişte lider konumda olduğunu ve dünya standartlarında makinelerin sergilendiğini aktardı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!