Transferler Hakkında Açıklamada Bulundu

featured

“Yeni ve dinamik bir yönetim oluşturup, bu borçları halletmemiz gerekiyordu. Yeni yönetimimizdeki genç arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalarda çok şükür geçen yılın borcunu kapatmış durumdayız. Bütün yoğunluğumuzu borcumuzu ödeme üzerine yaptığımız için de ilk enerjimizi atmış durumdayız.”

Yeni transferler için bütçe gerektiğini vurgulayan Otyakmaz, o yüzden de sponsorlukların önemli olduğunu dile getirdi.

“Borçlarımızı ödedik ama destek gerekiyor”

Otyakmaz, yeni yönetimde herkesin elini taşın altına koyduğuna dikkati çekti.

“Borçlarımızı ödedik, yeni dönem için bize biraz daha destek gerekiyor. Daha önce özellikle formalar konusunda ‘tanıtım yapılmıyor ve zamanında çıkmıyor’ gibi bir takım eleştiriler vardı. Bu eleştirileri dikkate alarak bu sene hem yeni formalarımızı önceden çıkartıp, taraftarımızın sözlerine kulak verdik. Ancak tanıtımdan sonra 100’e yakın formanın satılması ve kombineleri açtığımızda şu an 1000’e yakın kombinenin satılması bizim biraz umudumuzu kırıyor.”

Yüksek maliyetli transferler yapmanın sıkıntılar yaşatabileceğini vurgulayan Otyakmaz, taraftarlardan da üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirip kombine ve forma satın almaları çağrısında bulundu.

“Suudi Arabistan yüksek fiyatlarla transferler yapıyor”

Otyakmaz,  Sivasspor’un şu ana kadar sağ kanat oyuncusu Emrah Başsan, orta saha oyuncusu Abdulkadir Parmak, sol kanat Gerson Rodrigues ve kaleci Erhan Erentürk’ü transfer ettiğini ve transfer çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

“Özellikle stoper ve santrafor mevkisinde çok acil transfere ihtiyacımız var ancak şu aşamaya kadar bir türlü arzu ettiğimiz winbir rakamları ve oyuncuları bir araya getiremedik. Özellikle Suudi Arabistan’ın futbolda çok yüksek fiyatlarla transfer yaptığı bu transfer sezonunda herkes Suudi Arabistan’dan bir haber bekliyor ve fiyatları çok yüksek tutuyor. Dolayısıyla transferleri gerçekleştirmekte zorluk çekiyoruz. Stoper ve santrafor arayışlarımız devam ediyor, winbir giriş onlar geldikten sonra da değişik mevkilerdeki eksiklerimizi tamamlamayı arzu ediyoruz.”

Karol Angielski’ye Yunanistan’dan transfer teklifi

Otyakmaz, kırmızı-beyazlı ekibin Polonyalı forvet oyuncusu Karol Angielski’ye Yunanistan’dan transfer teklifi geldiğini de dile getirdi.

“Kendisine görüşmesi için izin verdik, herhalde yakın zamanda ayrılması gerçekleşecektir.”

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!