Thomas Thuchel Maç Öncesi Açıklamalarda Bulundu

featured

Tuchel, Galatasaray ile yarın oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesi Allianz Arena’da düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Yarın çok güçlü, son derece yoğun bir Galatasaray bekliyorum. Bana biraz perabet birkaç yıl önceki Atalanta Bergamo takımını hatırlatıyor. O dönem çok iyi çıkış yapan herkes için zor bir takım olmuşlardı.” dedi.

“Galatasaray çok güçlüydü”

İstanbul’daki ilk maçtan ders çıkarmak için yeterince sorun yaşadıklarını anlatan Tuchel, “Galatasaray çok güçlüydü. Çok yoğun ve cesur oynuyorlardı. İlk 70 dakika boyunca forvet savunması yaptılar, çok koştular ve biz de çok fazla baskıya dayanmak zorunda kaldık. Hassasiyete, topa sahip olma konusunda harekete ve iyi yapılanmaya ihtiyacımız var. Ayrıca Dortmund maçındaki hücum süreçlerini de yanımıza almak istiyoruz. Yoğun ve zor bir maç bekliyorum.” diye konuştu.

“Galatasaray son derece yüksek bir tempoda oynadı”

Alman teknik adam ilk maçta gergin olup olmadıklarının sorulması üzerine, “Gergin değildik ama hata yapmaya meyilli olduğumuz çok yoğun bir maçtı. Galatasaray topla ve topsuz alanda son derece yüksek bir tempoda oynadı. İkinci yarı çok daha iyiydik, daha iyi geçiş hücumları yaptık. Daha sonra verimliliğimiz sayesinde maçı kazanmayı başardık. perabet giriş Tabii ki şanslıydık da. Şampiyonlar Ligi’nde bildiğim şey deplasman maçlarının zor olduğu. Kalite gittikçe birbirine yaklaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!