Sony PlayStation Portal Tanıtıldı: Süper Güçlendirilmiş Oyun Cihazı

featured

 

 

Sony, Nintendo’nun Wii U’sunun daha gelişmiş bir versiyonuna benzeyen bir el oyun cihazı olan PlayStation Portal’ı tanıttı. Portal aslında ikiye bölünmüş ve 8 inç, 1080p LCD ekranla donatılmış bir PS5 kumandası. Oyuncuların PS5’lerinden herhangi bir oyunu Wi-Fi üzerinden 60 FPS’de yayınlamalarına olanak tanıyarak TV’nin mevcut olmadığı durumlarda farklı odalarda oynamalarını sağlıyor. Ancak, PS Now ve VR oyunları aracılığıyla halihazırda yayın yapan oyunların akışı desteklenmiyor ve cihaz seyahat sırasında kullanılamıyor.

PlayStation Portal konsepti, oyuncuların TV’de başka biri varken cihazı alternatif bir ekran olarak kullanabildiği Wii U’ya benziyor. Wii U’nun aksine, Portal’ın asimetrik çok oyunculu oyun için ya da özel bir kontrol cihazı olarak kullanılmasından bahsedilmiyor. Cihaz, alternatif bir oyun çözümü sunarak, oyun zamanı TV’nin genellikle başkaları tarafından işgal edildiği evlere hitap etmeyi amaçlıyor.

Bu amaç için halihazırda mevcut uygulamalar ve donanım seçenekleri olsa da Sony, birinci parti bir cihazın cazibesinin PS5 platformunda sorunsuz bir oyun deneyimi arayan kullanıcıları çekeceğini umuyor. Fiyatı 200 dolar olan Portal, bir aksesuar için biraz pahalı olabilir, ancak görüntü kalitesi ve gecikme süresi açısından Sony’nin vaatlerini yerine getirirse, birçok oyuncu için harika bir seçenek olabilir.

PlayStation Portal’a ek olarak Sony iki yeni kulaklık çiftini de duyurdu: Fiyatı 150 dolar olan kulak üstü Pulse Elite ve fiyatı 200 dolar olan kulak içi Pulse Explore. Her iki kulaklık da yüksek kaliteli ses için özel tasarlanmış düzlemsel manyetik sürücülere sahip. Kulaklıklar, cihazlar arasında hızlı geçiş sağlayan “PlayStation Link” adlı yeni bir USB dongle ile birlikte geliyor.

Kaynak URL: NEWS LINKER

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!