SMS Doğrulama Sitesi OnayTR Güvenilir mi?

featured

 

Birçoğumuz için SMS onayı bazen işkence haline dönüşebiliyor. Bu sorunu kökten çözmenizi sağlayacak bir siteden bahsetmek istiyorum. Sitenin ismi onaytr.com, buradan alınan sanal numaralarla SMS doğrulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu SMS doğrulama sitesi Türkiye‘nin, alanında en çok ziyaretçi sayısına sahip platformu. Birçok haber sitesine bile konu olmuş, kurumsal bir firma, öyle ismi cismi bilinmemiş, güven vermeyen sitelerden çok farklı. Zaten siteye giriş yapanlar, güvenilir olup olmadığını rahatlıkla anlayabilir.

Ben bu siteyi Telegram için SMS doğrulama yapmak amacıyla kullandım. Daha önce birçok farklı SMS onay sitesi kullanmış birisi olarak, bu sitenin ne gibi artı yönleri olduğunu, hangi tür işlemler yapabileceğinizi anlatacağım. Bedava sanal numara almak için kırk takla atmaya gerek yok. Bir çay parasına OnayTR’den sanal numara almak varken neden telefonuma ya da bilgisayarıma virüs bulaştıracağım yöntemlere başvurayım!

SMS Doğrulama Nedir?

Konudan çok sapmadan kısaca OnayTR’nin kullanıcılarına sunduğu hizmetten bahsedelim. İlk başta SMS doğrulama dedik, peki SMS doğrulama ne? Neden bir doğrulamaya ihtiyacımız olsun?

SMS doğrulama, hesapların kişiye özel olduğunun kanıtlanması için firmaların, uygulamaların, web sitelerinin veya çeşitli online platformların başvurduğu bir yöntemdir. Örneğin bir Tinder hesabı açmak istiyorsunuz veya ikinci bir Whatsapp numarasına sahip olmak istiyorsunuz. Uygulamada bir hesap oluştururken, sistem öncelikle belirtilen telefon numarasına bir SMS gönderir ve kullanıcı telefonuna gelen SMS’i sisteme tanıtarak, belirtilen numarayı kullanan gerçek bir kullanıcı olduğunu ispatlamış olur. Hepimiz bu SMS doğrulama işlemini en az 3-5 kez yapmışızdır. Akıllı telefon kullanıp da daha önce hiç sms onay yapmamış birisi yoktur herhalde. Genellikle bu doğrulama işlemi kullanılan ana cep telefonuyla gerçekleştirilir. Fakat gizliliğini önemseyen kullanıcılar (hesaplarında gerçek numarasını gizlemek isteyenler) veya kendi cep telefonu numarasını geçmişte oluşturduğu bir hesapta kullanmış olanlar, SMS doğrulama işlemleri için farklı bir numaraya ihtiyaç duymaktadır.

SMS doğrulama için farklı bir numaraya en ucuz şekilde nasıl sahip olunabilir? Çok basit, onayTR.com aracılığı ile bedavadan biraz pahalı bir fiyata sınırsız sanal numara alabilirsiniz. Fakat alınan her numaraya yalnızca 1 kez doğrulama kodu geliyor, ikinci bir hesap için farklı bir sanal numara almak gerekmekte. Bazılarımız ülkemizde hizmet veren operatörlerden fiziksel sim kart alarak bu sorunu çözmeyi düşünmüş olabilir. Fakat bu oldukça mantıksız bir yöntem. Çünkü operatörlerden cep telefonu numarası almak için ya belirli bir süre taahhüt yapmanız gerekecek ve faturalı hat alacaksınız ya da en az 100 TL gibi bir ücret ödeyerek faturasız hat alacaksınız. Bu ücretlere OnayTR.com’dan belki de 100 adet sanal numara alınabiliyor. Hem de oturduğunuz yerden yalnızca birkaç dakikada.

OnayTR’den Sanal Numara Almak ve SMS Doğrulama Yapmak Güvenilir mi?

Sistemin avantajlarını anlattık, ben sistemi bizzat denemiş birisi olarak herhangi bir sorun görmedim. Daha önce hiç internetten alışveriş yapmamış birisi bile sistemi rahatlıkla kullanabilir. OnayTR yöneticileri sitelerinde “Sık Sorulan Sorular” bölümü oluşturmuş, bu bölümde nasıl sanal numara alınacağı, bakiye yükleme işleminin nasıl yapılacağı, Whatsapp numara alma, Twitter numara alma, Facebook numara alma, Google numara alma, Instagram numara alma gibi sık kullanılan hizmetlerin nasıl gerçekleştirileceğini adım adım videolu şekilde anlatmış. Özetle site hem güvenilir hem de ziyaretçiler için oldukça basit ve kullanışlı. 2020 yılında bu site sektörünün lideriydi, numara onay sitesi büyük ihtimalle bu liderliği kimseye vermeyecek gibi duruyor. Zaten sanal numara fiyatlarını incelerseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Fiyatları çok uygun ve sanal numaralar her türlü serviste kullanılabiliyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!