Pamela Salem: Hollywood’un Unutulmaz İsmi

featured

Hollywood’un Gözde İsmi Pamela Salem Hayatını Kaybetti

Hollywood’un bir dönem gözde isimlerinden biri olan Pamela Salem, yaşamını yitirdi. Salem, özellikle James Bond, General Hospital, ER gibi yapımlardaki rolleriyle tanınıyordu.

Pamela Salem’in Kariyeri

Pamela Salem, 1983 yılında Sean Connery ile birlikte rol aldığı “Never Say Never Again” filmindeki Miss Moneypenny karakteriyle akıllarda kalmıştı. Ayrıca 1988 yılında “EastEnders” dizisinde Joanne rolü ve “General Hospital” ile “ER” gibi yapımlarda yer almıştı.

Pamela Salem’in Hayatı

Pamela Salem, Hindistan’ın Mumbai şehrinde doğdu ve daha sonra Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi’nde eğitim gördü. Televizyon kariyerine 1970’lerin başında “Out Of The Unknown” ve “Jason King” gibi programlarda konuk oyuncu olarak başladı.

Son Durak

Yapım şirketi Big Finish, Pamela Salem’in vefatını doğrulayarak, “Sevgili dostumuz ve meslektaşımız Pamela Salem’in vefatından büyük üzüntü duyuyoruz.” açıklamasında bulundu. Salem, 1978 yapımı “The First Great Train Robbery” ve 1979 yapımı “The B**ch” filmlerinde rol almıştı. Sean Connery ile başrolü paylaştığı “Never Say Never Again” filmi ise gişede büyük başarı elde etmişti.

Pamela Salem, oyuncu Michael O’Hagan ile evliydi ve Kasım 2017’deki ölümüne kadar bu evlilik devam etti.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!