Muş’ta 20 Spor Kulübüne Malzeme Desteği

featured

Muş Gençlik Merkezi’nde düzenlenen bir törenle, 20 spor kulübüne malzeme desteği sağlandı. Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Muş Valisi: Spor, Gençlerimizin Enerjisini En İyi Şekilde Kullanmamızı Sağlar

Muş Valisi Avni Çakır, törende yaptığı konuşmada, gençlerin enerjisini en iyi şekilde kullanmak için sporun önemine vurgu yaptı. Muş’un Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerinden biri olduğunu belirten Çakır, devletin ildeki spor tesislerini artırdığını ve gençlere spor yapma imkanı sunduğunu söyledi. Vali Çakır, Muş gençliğinin başarıdan başarıya koşabileceğini belirtti. Ayrıca, özel idarenin spor malzemesi alımlarını yüzde 50 artırdığını ve bunun tamamını gençlere dağıtacaklarını ifade etti.

Muş Belediye Başkanı: Belediyecilik Spordur, Sanattır, Sevdadır

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ise belediyeciliğin sadece alt ve üst yapı hizmetlerinden ibaret olmadığını söyledi. Belediyeciliğin aynı zamanda spor, sanat ve gönüllere dokunma işi olduğunu belirten Asya, Muş’ta fiziki anlamda bir sorun kalmadığını ifade etti. Belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Muş Gençlik ve Spor Müdürü: Tesislerimizde Spor Faaliyetleri Yapılıyor

Muş Gençlik ve Spor Müdürü Arif Taşdemir, Muş’ta bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan tesislerde spor faaliyetlerinin yapıldığını belirtti. Ayrıca, ilçelerde de teşkilatlar kurduklarını ve aktif olarak faaliyet gösteren 20 spor kulübüne malzeme desteği sağladıklarını söyledi. Taşdemir, gençlerin sporla ilgilenerek teknoloji ve madde bağımlılığından uzak duracaklarını belirtti.

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan’ın da bir konuşma yaptığı törende, 20 spor kulübüne malzemeler teslim edildi. Törene, kamu görevlileri, antrenörler, kulüp başkanları ve sporcular da katıldı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!