LGS Sınavı Detayları ve Sonuçları

featured

LGS Sınavı Hakkında Bilgiler

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS sınavı, bu yıl iki oturum halinde Pazar günü gerçekleştirilecek. Öğrenciler, LGS giriş belgesi ile bina, salon ve sıra bilgilerine erişebilecekler. Giriş belgesi, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere ulaştırılacak.

LGS Sınav Tarihi ve Saati

2024 LGS sınavı, 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Birinci oturum saat 09.30’da başlayacak, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. Her bir oturumun süresi sırasıyla 75 dakika ve 80 dakika olacak.

LGS Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları, 28 Haziran 2024’te www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Yanlış cevaplar için üçte bir oranında doğru cevaplar çıkarılacak.

LGS Soruları ve Puanlama

LGS sınavında Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!