Kripto Paralarını Güvenli Taşıma ve Kullanma

featured
kripto para güvenliği

 

İsmini dünyaya son 12 yılda tanıtan, bununla birlikte son 5-6 yıldır Türkiye’de de popülerliğiyle tanıştığımız ve bildiğimiz Bitcoin, kripto para borsasının baş kahramanlarından biridir. Bitcoin ile başlayıp Ethereum ile birlikte pek çok altcoin gibi dijital paraya sahip kripto paralar, bugün büyük bir yatırım aracı haline gelmiştir. Kripto paralar ile birlikte sizlerde kendi yatırımlarınızı yaparken bir diğer yandan da bunları nasıl koruyacağınıza dair araştırıyor, merak ediyor musunuz? Koin koruma konusunda dijital paralarınızı nasıl koruyacağınız ve neler yapacağınıza dair sizlere pek çok açıdan bilgilendirmede bulunmak istiyoruz.

 

Eğer sizde yakın zamanlarda kripto para borsasıyla tanıştıysanız ve bu kripto para birimlerine güvenerek yatırım yaptıysanız, bazı güvenlik önlemlerinizi de almayı ihmal etmeyin. Kripto para nasıl saklanır konusunda sizlere altın değerinde bazı kurallardan, önemli bilgilerden söz edeceğiz.

 

Kripto para ile ilgili bir satın alım gerçekleştirdiğinizde, bu paralarınızı saklamak için direkt olarak borsada değil doğrudan kripto cüzdanlarda saklamayı deneyebilirsiniz. Kripto cüzdan nasıl çalıştığı hakkında basit bir arama yaparak bilgi edindikten sonra en güvenli yol olduğunu da fark etmek mümkündür. Bu sayede dijital para koruma konusunda ne borsaya ne de kendinize güvenmek yerine direkt olarak soğuk cüzdan – kripto cüzdan adı verilen sanal cüzdanlarda koin koruma altına alabilirsiniz.

 

Bilgisayarınızı ve Tarayıcınızı Güvenli Kullanmaya Çalışın

 

Her şeyden önce kullandığınız bilgisayar ve tarayıcınızdan emin olarak bu işlemlere başlayın. Bu konuda ücretsiz güvenli kullanımlar için faydalanacağınız kripto para koruma konusunda başarılı antivirüs programı yükleyerek kritp alım satım yaparken kullanacağınız cihazlarınızın güvenli olmasını sağlayın. Aynı şekilde internet bağlantınızın da korunması ve güvenli olması konusunda yine Bitdefender programından faydalanabilirsiniz.

 

Bitdefender programı ile birlikte internet tarayıcınızı ve bir nevi internet ağınızı korumuş olur, bilgisayarınızdan ya da tarayıcınızdan hack tehdidi ile karşı karşıya kalmamış olabilirsiniz.

 

Mümkün mertebe soğuk cüzdan adı verilen dijital para saklama cüzdanlarında, şifrenizi güvenli bir yerde tutarak kripto paralarınızı saklayabilirsiniz. Bunların olma nedeni aslında çevrimdışı cüzdanda tutacağınız için herhangi bir şekilde güvenlik tehdidi ile karşı karşıya kalırsanız kendinizi korumuş olabileceğiniz durumudur.

 

Yeni nesil bir antivirüs programı olduğu gibi ücretsiz indirerek kullanacağınız Bitdefender ile birlikte Android, Windows, MAC Os ya da Linux gibi pek çok işletim sisteminde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kayıp ya da çalıntıya karşı korunacağınız güvenli bir internet kullanımı sağlayan, tüm gizlilik korua konusunda kendini kanıtlamış bir program olarak en iyi şekilde koruma ortamı yaratır.

 

Hem bilgisayarların hem de tarayıcıların kripto para dünyasında blockchain koruma sistemine tabii olması konusunda bilgisayarda doğru bir antivirüs programının yüklü olması önemlidir. Bu konuda da bilgisayarların performansını hiçbir şekilde etkilemeyecek olan bu antivirüs programıyla birlikte en iyi şekilde tanışabilir ve en doğru korunma yöntemini de kendinizce bulmuş olabilirsiniz.

 

Bağlantı yaptığınız bilgisayardan çıkış internet tarayıcınızın korunması önemlidir. Aynı zamanda bu programın güncel ve güvenli olmasının yanı sıra bilgisayarda kurulu olan antivirüs programına da direkt kendinizin güvenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla burada dikkat edeceğiniz hususlardan biri de blockchain korunması olurken internet güvenliği sağlamanız açısından doğru bir yazılımı kullanmaya da özen göstermelisiniz.

 

Bu anlamda 30 günlük ücretsiz deneme ile birlikte en uygun ve ücretsiz antivirüs programı olarak Bitdefender internet güvenliği programıyla beraber tüm siber saldırılara ve tehditlere karşı hem bilgisayar hem de tarayıcınızı korur, güvenli bir internet kullanım ortamını da kendinize yaratmış olabilirsiniz. Böylece kripto para alım – satım süreçlerinizde de en iyi şekilde kendinizi rahat hissedersiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!