Kral Charles’ın Resmi Bulunan İlk Pullar Üretildi

İngiltere'de Kraliçe Elizabeth'in hayatını kaybetmesiyle tahta çıkan Kral 3. Charles'ın resmini taşıyan ilk pullar üretildi.

featured

İngiltere’de Kraliçe Elizabeth’in hayatını kaybetmesiyle tahta çıkan Kral 3. Charles’ın resmini taşıyan ilk pullar üretildi.

İngiltere’de Eylül 2022’de tahta çıkan Kral 3. Charles’ın resmini taşıyan ilk pullar üretildi. İngiliz yayın kuruluş BBC’nin haberine göre, bahçe çiçekleri resimlerinden oluşan özel bir pul serisinde Kral Charles’ın silueti yer alacak.Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından geçen aya kadar kraliçenin resmi ve siluetlerinin kullanıldığı ülkede Kral Charles’ın resmi ilk kez bir pul serisi üzerinde bulunacak.

 

”GELECEK AY POSTALARDA”

Birleşik Krallık posta teşkilatı (Royal Mail) Dış İlişkiler ve Politika Direktörü David Gold, bahçe çiçekleri resimleri bulunan pul serisinde Kral Charles’ın siluetinin bulunmasının kralın bahçıvanlığa ve çiçeklere ilgisini de yansıttığını belirtti. Kral Charles’ın siluetini taşıyan posta pulları gelecek hafta görücüye çıkacak ancak stoklardaki eski pullar tükenene kadar kullanımda olmayacak. Kralın resmini taşıyan pulların postaların üzerinde gelecek aydan sonra görüleceği tahmin ediliyor. Kraliçe Elizabeth’in resmini taşıyan ilk pullar, 1952’de tahta çıkışından 16 yıl sonra kullanılmaya başlamıştı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!