İsrail, Lübnan’ın Güneyinde Hizbullah Üyesini Öldürdü

featured

İsrail Uçağı Lübnan’da Hedef Aldı

İsrail ordusunun Lübnan’ın güneyinde bir araca düzenlediği hava saldırısında 1 Hizbullah mensubunun öldüğü bildirildi. Lübnan resmi ajansı NNA’da yer alan habere göre, İsrail ordusuna ait insansız hava aracı (İHA), Sur kentinin Şehabiye beldesinde bir aracı hedef aldı. Saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği, aracın tamamen yandığı ve bölgeye ambulansların sevk edildiği kaydedildi.

Hizbullah Mensubu Hayatını Kaybetti

Hizbullah Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, saldırıda 1979 doğumlu Muhammed Mustafa Eyyüb isimli bir Hizbullah mensubunun “Kudüs yolunda” hayatını kaybettiği ifade edildi.

Gerilim Artıyor

İsrail-Lübnan arasındaki “mavi hat” olarak tabir edilen sınır hattında, son haftalarda tırmanan bir gerilim yaşanıyor. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, “Hizbullah’ın 7 Ekim’den bu yana Lübnan’dan İsrail’e 5 binden fazla roket, tanksavar mermisi ve İHA ateşlediğini” bildirmişti. Hagari, “Hizbullah’ın artan saldırıları bizi daha geniş bir tırmanışın eşiğine getiriyor. Lübnan ve bölge için yıkıcı sonuçlar doğurabilecek bir tırmanış bu.” ifadesini kullanmıştı. Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!