İsrail, Gazze’de Devam Eden Saldırılarla İnsani Felakete Yol Açıyor

featured

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları 256. Gününde de Sürüyor

İsrail, Gazze Şeridi’nde halkı aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete neden oluyor. Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail ordusu, Nusayrat ve Bureyc mülteci kampları ile Gazze kenti, Deyr el-Belah ve Refah’a saldırılar düzenledi. Saldırılarda 17 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Nusayrat ve Bureyc Mülteci Kampları Hedef Alındı

İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e ulaştı. Bureyc Mülteci Kampı’na gerçekleştirilen saldırıda da ölen ve yaralananlar oldu.

Refah Kentine Yoğun Saldırılar

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinin çeşitli bölgelerine İsrail askerleri tarafından top atışlarıyla yoğun saldırılar gerçekleştirildi. Nusayrat Mülteci Kampı’nın kuzeyindeki tarım arazileri ile Gazze kentinin Tel el-Hava ve Ez-Zeytun mahalleleri de İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındı.

Hava Bombardımanında 7 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı’na şafak vakti düzenlediği hava bombardımanında 7 kişi yaşamını yitirdi. Saldırılarda toplamda 17 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Bu saldırılar, Gazze’de yaşanan insani felaketi daha da derinleştiriyor.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!