Hibrit Eğitimi Veriliyor

featured

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremler sonrası 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine ilişkin alınan yeni kararları açıklamasının ardından bazı üniversiteler uzaktan adaxbet eğitimin yanı sıra isteyen öğrencilere devam şartı olmadan yüz yüze eğitim imkanının sunulduğu hibrit eğitim modelini başlattı.

Bu çerçevede Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde bazı sınıflarda kurulan teknolojik altyapı sayesinde öğrencilere, devam zorunluluğu olmadan, eş zamanlı, hem yüz yüze hem de çevrim içi eğitim veriliyor.

“Dersleri hibrit eğitim modeliyle işlemeye başladık”

SCÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Burcu Kübra Süha, öğrencilerle tekrar yüz yüze eğitim yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Dersleri hibrit eğitim modeliyle işlemeye başladık. Bunun için farklı üniversitelerin kullandıkları farklı programlar var. Herhangi bir sebeple buraya gelemeyen öğrenciler program üzerinden çevrim içi bağlanarak derse katılıyor. Öğrencilerimiz ayrıca kayıt altına aldığımız dersi daha sonra çevrim dışı olarak da takip edebiliyor” dedi.

Derslere sınıfta katılan öğrencilerden 24 yaşındaki Emine Aygördü, Kahramanmaraşlı olduğunu ve depremden bu yana derslere katılamadığını dile getirerek, “Depremden sonra Sivas’a geldim. Şu an yüz yüze olması benim için çok daha avantajlı. En azından o psikolojiden çıkabiliyorum” diye konuştu.

Kamil Kocatepe ise Sivas’ta KYK yurdunda kaldığını ve deprem sonrasında ilk defa yüz yüze eğitim aldığını anlatarak, “Daha önce adaxbet giriş bilgisayar üzerinden çevrim içi ve çevrim dışı dersleri takip edebiliyordum. Şu anda yüz yüze eğitim görüyorum, çok memnunum” ifadelerini kullandı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!