Hedef Paris Turnuvası

featured

Ergin, Türk okçuluğunun gelişimi, yaklaşan Paris 2024 ile ilgili beklentiler ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ergin, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Mete Gazoz ile altın madalya alarak bir ilki gerçekleştirdiklerini aktardı.

“Paris 2024’e yepyeni bir vizyonla hazırlanıyoruz. Türk okçuluğu hep olimpiyat madalyası için mücadele ederdi. 2021’de madalyanın gelmesiyle artık sadece madalya için değil kazanılan başarıyı artırmak, daha fazla sporcuyla temsil edilebilmek ve betarina kürsüde yer alabilmek için çalışıyoruz. Biz de bu vizyonla son 3 yılı çok iyi değerlendirdik ve planladık. Geride kalan süreçte sporcularımızı hem fiziksel hem de mental olarak çok geliştirmeye gayret ettik.”

Ergin, genç bir milli takım kadrosuna sahip olduklarını dile getirdi.

“Dünyadaki en genç milli takım biziz. Özellikle kadınlarda 3 sporcumuz çok genç yaşta başarılı ve kariyerlerini madalyalarla doldurarak geliyor. Önümüzdeki süreç, olimpiyatta kaç madalya için yarışacağımızı gösterecek. Almanya’nın başkenti Berlin’de 29 Temmuz-6 Ağustos’ta yapılacak Dünya Şampiyonası’yla kota süreci başlayacak. Bizim için önemli olan Paris’te tam kadro, 3 erkek ve 3 kadın sporcuyla olimpiyatta yer betarina giriş alabilmek. Olimpiyattaki 5 madalyanın talibi olarak yarışmak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Mete’nin olimpiyat şampiyonluğu motivasyonu artırdı”

Göktuğ Ergin, Mete Gazoz’un Tokyo 2020’de aldığı altın madalyanın milli takıma motivasyon olarak yansıdığını kaydetti.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!