Futbolu Bırakma Kararı Aldı

featured

“Benim derdim bunlar değil. Proje diye konuşuyoruz, ben gerçekten öyle olursa başlarım. Ben başlamıyorsam proje yoktur. Türk futbolu için ne gerekiyorsa, elimden ne geliyorsa gecemi gündüzüme katıp çalışacağıma bazı şeyleri değiştirmek için çalışacağıma söz veriyorum. Birinci önceliğim bana yakışacak bir proje olması. Kesinlikle sahada olmak istiyorum.”

“Herkese mavi boncuk dağıtmak istemem”

Yılmaz, oynadığı tüm takımların kalbinde ayrı yere sahip olduğunun altını çizdi.

“Herkese mavi boncuk dağıtmak istemem. Büyük takımların hepsinde büyük başarılar yakalayamadım ama hepsinin kalbimde yeri farklıdır. Galatasaray’da yaşadıklarım, başardıklarım onların beni Avrupa çapında futbolcu yapması ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne orada yaşadıklarımı değiştirir. Fenerbahçe’de yeniden futbol şansı bulmak isterdim. Fenerbahçe içimde ukdedir. Çok yakındım ama olmadı. Fenerbahçe’nin de benim şu anki kariyerimde katkısı vardır. Fenerbahçe’de acı çektiğim için buralara geldiğimi düşünüyorum. limrabet Oynayamamak antrenman yapamamak kendine güvendiğin halde oynayamamak… Fenerbahçe’nin kariyerimde etkisi çok büyüktür.”

“Hocamın (Şenol Güneş) aklında benimle alakalı bir şey olduğunu biliyorum”

Yılmaz, teknik direktör Şenol Güneş ile görüştüklerini ifade etti.

“Buraya Şenol hocamın yanından geldim. Hocamın da benle alakalı düşüncesi vardır ama şu anda bana bunu bildirmedi. Mutlaka benle alakası düşüncesi vardır. Tabi olmasa da hocayla ilişkimizde en ufak bozulma olmaz. Hocamın aklında benimle alakalı bir şey olduğunu biliyorum. Ben projeyle alakalı konuşuyorum, bunun için de sabır olması gerekir.”

Yılmaz, Hollanda’ya 5 senelik bir projeyle gittiğini ancak kulüple aynı çizgide olmadıklarını fark ettiğini aktardı.

“Hollanda’ya yaptığım hat-trick gecesi çok mutluydum. Avrupa Şampiyonası’nın 2. maçından sonra da odadan bile çıkmadım. Galler maçından sonra çok mutsuzdum. Milli takımdaki en iyi ve en kötü anlarım buydu.”

“Avrupa’da hocalarla görüştüm. Mancini beni İtalya’ya davet etti”

Yılmaz, 1 senedir eğitim aldığını anlattı.

“Avrupa’da hocalarla görüştüm. Mancini beni İtalya’ya davet etti, oraya da gitmek isterim. Kendimi geliştirmek tabi istiyorum. Derdim hemen başlamak değil, kendimi geliştirmek istiyorum. Hep yönetilen taraftım. Şimdi yöneten tarafa geçeceğim. Bunun da eğitimlerini alıyorum. Ben fizik olarak iyiyim ama pazar maçım bitiyordu, koştur koştur milli takıma gidiyordum, bunlar beni yormuştu. Bu jenerasyonda bana en yakın olan benden 10 limrabet giriş yaş küçük. Bana çok ‘bırakma’ diyen oldu ama bu benim kararımdı ve hiç pişman değilim. İtibarsızlaştırılmadan bırakmak çok önemli. Hem mili takımı hem futbolu böyle bıraktım.”

“Jübile yapacak olsam 15’er dakika 4 büyük takımda oynamak isterdim”

Yılmaz, kariyerinde Şenol Güneş’in çok başka bir yerde olduğunu kaydetti.

“Şenol hocayla kariyerimde daha erken çalışmayı çok isterdim ama 20 yaşımdaki kafam hocayla buluşsa hocayı delirtirdim. 20 yaşımda benle buluşmayı o da istemezdi. Ben futbolla yaşıyorum başarılı olmak zorundayım. Bana gelecek insanlar da bunu bilmeli. Jübile yapacak olsam 15’er dakika 4 büyük takımda oynamak isterdim.”

“Icardi devam etmeli”

“Icardi bence devam etmeli, Galatasaray ile kimyası tuttu. Galatasaray’da her zaman çok iyi santrforlar oynamıştır, iyi kaleciler oynamıştır. Bu, Galatasaray kültüründen geliyor. Kalamazsa da Galatasaray daha iyisini alır çünkü bu Galatasaray’da gelenek.” 

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!