Friends Dizisinin Yıldızı Matthew Perry’nin X Hesabı Hacklendi

featured

Matthew Perry’nin X Hesabı Hacklendi, Sevenleri Endişeli

‘Fenomen dizi Friends’te 10 sezon boyunca rol alan ve Chandler Bing karakterini canlandıran Matthew Perry, geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybederek sevenlerini yasa boğmuştu. Şimdi de Perry’nin X hesabının hacklendiğine dair haberlerin çıkması yakınlarını üzdü.

Matthew Perry Vakfı’na Yapılan Bağışlar Taklit Siteye Yönlendiriliyor

Bilgisayar korsanlarının, 54 yaşında hayatını kaybeden Friends yıldızı Matthew Perry anısına kurulan vakfa bağış yapma bağlantısını, taklit bir siteye yönlendirmiş olduğu düşünülüyor. Perry’nin vakfı bu durumu şu sözlerle duyurdu: “Matthew’un resmi X sayfasının saldırıya uğradığına ve kullanıcıları kripto para birimi aracılığıyla bağış isteyen sahte bir siteye yönlendirdiğine dair raporlar aldık. Lütfen bu siteye bağış yapmayın veya sahte paylaşımları sosyal medyada paylaşmayın. MatthewPerryFoundation.org vakıfla ilişkili tek web sitesidir ve biz yalnızca bu site aracılığıyla bağış kabul ediyoruz.”

Matthew Perry’nin Bağımlılıkla Mücadelesi ve Anı Kitabı

Perry, 28 Ekim’de Los Angeles’taki evinde jakuzide ölü bulundu. Aktör uzun yıllar alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etmiş ve 2022 yılında yayımladığı anı kitabı Friends, Lovers and the Big Terrible Thing’de ayıklığa giden yolculuğunu samimi bir şekilde yazmıştı. “Merhaba, benim adım Matthew, ama beni başka bir isimle tanıyor olabilirsiniz. Arkadaşlarım bana Matty der” diyerek başlamıştı kitabının ilk sayfasına.

Jennifer Aniston ve Perry’nin Bağımlılıkla Mücadelesine Destek

Haziran 2022 itibarıyla, 15 rehabilitasyon ve terapi seansının ardından kendisini oldukça sağlıklı olarak tanımlamış ve bağımlılıkla mücadele eden başkalarına yardım etme konusunda motive olduğunu söylemişti. Ölümünün ardından bağımlılıkla mücadele edenlere yardım amacıyla adına vakıf kuruldu. Friends dizisinde Rachel Green’i canlandıran Jennifer Aniston da onun mirasını onurlandırmak için kurulan vakfa destek çağrısında bulunanlar arasındaydı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!