Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen BBP lideri Destici’den açıklama

featured

Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi kabul etti.

Erdoğan ile Destici’nin görüşmesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 18.30’da başladı. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından AK Parti Genel Merkezi önünde açıklamalarda bulunan Destici, “Güzel ve faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. 11 ilimizin yaşadığı deprem felaketi birinci gündem maddemizdi. Çalışmaları, tespitlerimizi, önerilerimizi Cumhurbaşkanımızla konuştuk. Ciddi bir toparlanma var.” dedi.

Cumhur İttifakı’yla yolla devam edeceklerinin altını çizen Destici, “Cumhur İttifakı’nın bir parçasıyız. Hiç tereddütümüz olmadı. Önümüzdeki seçimlerde de Cumhur İttifakı olarak birlikte olacağız ve inşallah kazanacağız.” diye konuştu.

BBP lideri, “Cumhur İttifakı genişleyecek mi?” sorusuna da “Devletin varlığı, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali hassasiyetlerini gösteren her siyasi parti Cumhur İttifakına dahil olabilir” dedi.

Destici, açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz devletimizi ve ittifakımızı önceliyoruz daha sonra partimizi önceliyoruz. Uyumlu şekilde ittifakımız devam ediyor. Heyetlerimiz 3 görüşme yapmıştı. Tekrar bir araya gelecekler ve son nokta konulacak. Belirli bir tarih yok. Biz ne zaman görüşme arzu edersek Sayın Cumhurbaşkanımız olumlu karşılamıştır. Kendileri de ne zaman davet etmişlerse biz gelmişizdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün de MHP lideri Devlet Bahçeli ile 1 saat 15 dakikalık bir görüşme gerçekleştirmişti.

Son gerçekleşem Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mart’ta seçim kararı alarak süreci başlatacaklarını duyurmuştu.

Kaynak : Ntv

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!