Çevre Bakanlığı: Ayvalık’ta Kaçak Yapılar Yıkılıyor

featured

Ayvalık’ta Kaçak Yapıların Yıkımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Balıkesir Ayvalık‘ta kaçak yapıların yıkımına hız verdi. Bakanlık, Mehmet Özhaseki‘nin öncülük ettiği ‘Denizler Halkındır Projesi’ kapsamında, vatandaşların sahile erişimini engelleyen yapıları ortadan kaldırıyor.

Ayvalık’ta İlk Yıkım

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Mahallesi‘nde, vatandaşların şikayetleri üzerine bir işletmenin kaçak tonoz sistemi, çit, parmaklık ve tel örgü inşa ettiği belirlendi. Bu doğrultuda, izinsiz yapılanın yıkımı Çevre Bakanlığı denetiminde, Ayvalık Kaymakamlığı koordinasyonunda ve Ayvalık Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

Çevre Bakanlığı ekipleri, Kıyı Kanunu kapsamında izinsiz kullanım ve yapılaşmaları denetlemeye devam ediyor. Balıkesir’in turizm açısından önemli merkezlerinden biri olan Ayvalık’ta yıkım ve tahliye işlemleri başladı.

Bakanlık, Türkiye’nin doğal güzelliklerinden olan kıyı ve denizlere vatandaşların erişimini engelleyen tüm unsurların yıkımının Kurban Bayramı sonrasında da devam edeceğini belirtti.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!