Bakan Yardımcısı Yıldız’ın Diplomatik Görüşmeler ve Paylaşımları

featured

BM ve UNDP İle Yapılan Çalışma Yemeği

Yıldız, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Kalkınma Programı (UNDP) Arap Devletleri Bölgesel Bürosu Direktörü Abdallah Al Dardari ile çalışma yemeğinde bulunduklarını belirtti. UNDP ve Türkiye’nin gündeminde yer alan bölgesel konuları ele aldıklarını ifade etti.

UNESCO Dünya Miras Komitesi (DMK) İle Eşgüdüm Toplantısı

Bakan Yardımcısı Yıldız, Türkiye’nin 2023’te yeniden UNESCO Dünya Miras Komitesi (DMK) üyeliğine seçilmesi için hazırlıkların devam ettiğini duyurdu. DMK 46. Oturumu öncesinde ilgili bakanlıklardan ve kuruluşlardan temsilcilerin katılımlarıyla eşgüdüm toplantısı düzenlendiğini ve Türkiye’nin kültürel mirasının korunması ve uluslararası tanıtımına yönelik projelerin ele alındığını belirtti.

Libya Dostluk Komitesi İle Gerçekleştirilen Ziyaret

Yıldız, üçüncü bir paylaşımda ise, Libya Yüksek Devlet Konseyi uhdesinde kurulan Türkiye Dostluk Komitesi heyetini ağırladıklarını paylaştı. Komitenin değerli üyeleriyle bir araya gelerek ikili ilişkileri ele aldıklarını belirten Yıldız, TBMM Türkiye-Libya Dostluk Grubu ile Libya Komitesi arasında gerçekleştirilecek temasların, kardeşlik ilişkilerinin güçlenerek gelişmesine katkı sağlayacağına inandıklarını vurguladı.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!