Bakan Çavuşoğlu: Kilis tarafından da Suriyelilere yardım ulaştırıldı

featured

Son dakika haberi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ortak basın toplantısında konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, Suriye’ye insanı yardım için hava sahalarının açıldığını belirtti. Deprem nedeniyle Cilvegözü Sınır Kapısı’na ulaşan yolların zarar gördüğünü ifade eden Çavuşoğlu, yolların tamiri için gerekli adımların atıldığını ve şu ana kadar 475 yardım TIR’ının geçtiğini açıkladı.

“Kilis’te açılan iki tane sınır kapımızın da insani yardımlar için kullanılabileceğini söylemiştik. Kilis tarafından da Suriyelilere yardım ulaştırıldı.” diyen Çavuşoğlu, “BM’nin yardımları kesintisiz şekilde devam ediyor. İnsani yardım için hava sahamızı da açtık.” ifadelerini kullandı.

SURİYE-TÜRKİYE GÖRÜŞMELERİ

Dışişleri Bakanları toplantısı için çalışmaların devam ettiğini belirten Çavuşoğlu, “Bunu 4’lü bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Ruslardan olası Dışişleri Bakanları toplantısı için teknik bir toplantı yapılması teklifi geldi.” dedi.

Hazırlıkların yapılacağını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Gelecek hafta Moskova’da teknik toplantı için Rusya’dan davet aldık. Biz de bu toplantıya katılacağız.” diye konuştu.

Öte yandan toplantıya İran’ın katılacağı belirtildi.

Kaynak : Ntv

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!