Badminton’da Başarı

featured

Özmekik, asıl odak noktalarının 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlanmak olduğunu vurguladı.

“Özellikle 2024 Paris Olimpiyatları için hazırlıklarımız devam ediyor. Kota şansımızın olduğu tek kadınlarda şu an Neslihan Yiğit dünya sıralamasında ilk 70’in içerisinde, dünya sıralamasında şu anki puanı olimpiyatlara gitmeyi garantiledi ancak bir yıllık süreçte bu puanını ve dünya sıralamasını koruması lazım. İkinci sıradaki sporcumuz Özge Bayrak, o da Neslihan’ın arkasından ikinci sırada yedek sporcumuz, Özge de şu anda rabbitbet dünya sıralamasında ilk 200’ün içinde ancak kota sistemi 2023 Mayıs ayından 2024 Nisan sonuna kadar devam edecek. Dolayısıyla kota mücadelesi daha yeni başladı sayılır inşallah kadınlarda kota alacağımıza inanıyoruz.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çocuk evlerine yönelik turnuva düzenlenecek

Özmekik, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğiyle korunma altında bulunan çocuklara yönelik toplumun farkındalığını artırmak amacıyla projeler yürüttüklerini dile getirdi.

“Okullar tatil olduktan sonra, 11,13 ve 15 yaş Türkiye şampiyonalarımız Ankara’da Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yapılacak. Özellikle sosyal sorumluluk projelerimizden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk sevgi evlerinde ve yurtlarında kalan çocuklarla ilgili haziran ayında bir Türkiye şampiyonası düzenleme çalışmamız olacak. rabbitbet giriş  İnşallah bunu da her yıl olduğu gibi federasyonumuz ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla ortaklaşa yapacağız.”

Özmekik, faal olan kulüp ve antrenörlere ürettirdikleri raketleri, topları ve malzemeleri de dağıtacaklarını kaydetti.

“Ayrıca deprem bölgesinde özellikle 11 ilde de çalışmalarımız var. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı bütün kadrolu antrenörlerimiz şu anda 11 ilde çalışmalarını yapıyorlar. Çadır ve konteyner kentlerde badmintonla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yaz aylarında bu çalışmalar artarak devam edecek.”

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!