ABD Başkanlık Seçimi Anket Sonuçları Açıklandı

featured

New York Times/Siena College Anketi Detayları

New York Times ve Siena College’un ortaklaşa düzenlediği ankette, Demokrat Parti ile Cumhuriyetçi Parti başkan adayları arasındaki son durum açıklandı.

Ankete Katılanların Tercihleri

Ankete katılan seçmenlerin %43’ü, 5 Kasım’da Biden’a oy vereceklerini belirtirken, Trump’ı seçeceklerini söyleyenlerin oranı %48 olarak açıklandı.

Yeniden Oy Kullanma İstekleri

Geçmişte Biden’a oy veren seçmenlerin %83’ü, kasımda ikinci kez aynı adayı destekleyebileceklerini ifade ederken, Trump’a oy verenlerin %97’si de yeniden kendisi için oy kullanacaklarını belirtti.

Görüş ve Değerlendirmeler

Ankete katılanların %47’si, Biden’ın görevini yürütme biçimini kesinlikle onaylamadığını belirtirken, her 4 katılımcıdan biri ülkenin yanlış yönde gittiğini düşündüklerini belirtti.

Geçmiş Yıl ile Karşılaştırma

Geçen yıl New York Times/Siena College ortaklığında yapılan ankette de Trump, kayıtlı seçmenlerde Biden’ın 2 puan önünde çıkmış ancak “Seçiciler Kurulu” delegeleri açısından Biden, 2 puanla Trump’ı geride bırakmıştı.

25-28 Şubat tarihleri arasında ulusal düzeyde gerçekleştirilen ankete her iki partiden rastgele seçilen 980 kayıtlı seçmenin katıldığı bildirildi.

Giriş Yap

Söz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!